Preskočiť na hlavný obsah
Aktualita

Na PMÚ vzniká analytická jednotka - útvar hlavného ekonóma

Publikované:
Obsah

V najbližších týždňoch vyhlásime výberové konania na personálne obsadenie útvaru hlavného ekonóma.

Útvar hlavného ekonóma
Útvar hlavného ekonóma

Dňa 8. 11. 2023 vznikla na Protimonopolnom úrade Slovenskej republiky (PMÚ) analytická jednotka – útvar hlavného ekonóma (UHE). Analytické jednotky sú bežnou súčasťou súťažných autorít a orgánov štátnej správy, na PMÚ však takáto jednotka dlho chýbala, preto je vznik UHE vítanou a pozitívnou správou. Je zároveň naplnením bodu z dlhodobej vízie predsedu aj podpredsedu PMÚ.

Analytické útvary vo všeobecnosti pomáhajú robiť rozhodnutia na základe kvalitných analytických podkladov a dát. Hlavnou úlohou UHE, ktorý patrí pod podpredsedu PMÚ, preto bude poskytovať analytickú a ekonomickú podporu vecným odborom pri riešení prípadov. Vzhľadom na vysoký počet komplexných a náročných prípadov PMÚ je takáto podpora veľmi potrebná. UHE bude tiež priebežne sledovať a kontrolovať situáciu na trhoch.

V najbližších týždňoch sa začne UHE personálne obsadzovať. Prvé výberové konanie, na pozíciu riaditeľa, bude vyhlásené do konca roka 2023, výberové konania na ďalšie pozície budú nasledovať začiatkom budúceho roka. Pre aktuálne informácie o výberových konaniach a ďalších aktivitách sledujte webovú stránku a sociálne siete PMÚ.