Preskočiť na hlavný obsah
Aktualita

PMÚ SR schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly podnikateľa LPP spółka akcyjna nad časťou podniku podnikateľa KOBA, a.s.

Aktualizované:
Obsah
Protimonopolný úrad Slovenskej republiky schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly podnikateľa LPP spółka akcyjna, so sídlom ul. Łąkowa 39/44, Gdańsku, Poľská republika nad časťou podniku podnikateľa KOBA, a.s., so sídlom Zvolenská cesta 13, 974 01 Banská Bystrica, ktorá pozostáva z aktív vzťahujúcich sa na maloobchodný predaj tovarov značiek RESERVED, CROPP TOWN a ESOTIQ v maloobchodných prevádzkach v Slovenskej republike.

Hlavné aktivity oboch spoločností sú zamerané na oblasť výroby a/alebo predaja dámskych, pánskych a detských módnych odevov.

Ako vyplýva z Oznámenia koncentrácie spoločnosť LPP pôsobí v oblasti výroby a distribúcie dámskych, pánskych a detských módnych odevov značiek Reserved, Cropptown, House, Mohito, Sinsay (ďalej len „značkové odevy LPP“) a prostredníctvom svojich dcérskych spoločností pôsobí v oblasti maloobchodného predaja značkových odevov vo viacerých štátoch. Na území Slovenskej republiky vykonáva svoju činnosť prostredníctvom spoločnosti ARTMAN Slovakia, s.r.o.. Z Oznámenia koncentrácie tiež vyplýva, že spoločnosť LPP je výhradným dodávateľom značkových odevov LPP značky Reserved a Cropptown pre spoločnosť KOBA v Slovenskej republike.

Podľa Oznámenia koncentrácie spoločnosť KOBA pôsobí výlučne na území Slovenskej republiky, kde je výhradným predajcom dámskych, pánskych a detských módnych odevov značky Reserved a Cropptown. Zároveň spoločnosť KOBA predáva aj tovary značky ESOTIQ, ktoré sa špecializujú najmä na sortiment dámskej spodnej bielizne.

Po vyhodnotení všetkých získaných podkladov a informácií úrad dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia, preto koncentráciu schválil.

Rozhodnutie zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť.